Mentalismus a Vnucování myšlenek v praxi

CO JE V MENTALISMU ,,VNUCENÍ“?

CO A JAK MENTALISTA VNUCUJE?

 

Ahoj,

dnešní téma o mentalismu už tak nějak samo lehce napovídá, o čem to asi bude, že?

Ale vezměme to od začátku.

VNUCENÍ z anglického FORCING u mentalisty znamená, že vezmu myšlenku, úkol, předmět, cokoliv a už předem vím, že chci, aby si divák myslel právě tuto myšlenku, vybral tento předmět, udělal právě ten daný úkol atd…

A úkolem MENTALISTY, psychologického kouzelníka, je VNUTIT divákovi právě tu danou věc či myšlenku tak, aby si ovšem DIVÁK MYSLEL, ŽE JEDNAL PODLE SVÉ VLASTNÍ SVOBODNÉ VŮLE! 😉

Dovol, abych Ti ukázal několik jednoduchých, ale opravdu velmi jednoduchých příkladů, ať se v tom lépe orientuješ.

Vystupuju například jako mentalista nebo kouzelník na firemním večírku, zrovna jsem někde u stolu a vím, že tento pán v čele stolu neustále vyrušuje při programu, sám chce být středem pozornosti, neposlouchá instrukce a furt se snaží do všeho šťourat (a takoví opravdu jsou a já je mám rád).

Praxe mě naučila, že když dám například takovému člověku jako kouzelník vybrat kartu, nebude se chovat jako naprostá většina diváků a nesáhne jen tak do vějíře, ale schválně si sáhne třeba přímo dolů pro spodní kartu nebo úplně nahoru pro vrchní.

NE VŽDYCKY, ale děje se to často a zkušenost mě naučila být na to připraven.

Takže pán neustále brblá, brblá a ruší a volá:,, Zkuste to na mě, na mě to nebude fungovat!“

No a protože já rád riskuju celý svůj život a jsem pro většinu výzev, nachystám navrch balíčku srdcové eso a dospodu kárové eso. Jdu k pánovi s vějířem karet a nahlas a okatě říkám:,, Donutím Vás vybrat si červené eso, donutím Vás, ale máte svobodnou volbu. Sáhněte KAMKOLIV do tohoto balíčku! Kam jen chcete a tam bude červené eso. KDE CHCETE!

A schválně ukazuju někam na prostředek rozhrnutého vějíře. A mluvím a navádím tak okatě, že takovýto šťoura naprosto většinou sáhne schválně buď úplně dolů nebo nahoru.

V Ten moment mu zastavím svou dlaní ruku, aby kartu jen držel obrázkem dolů a ještě ji neotočil a říkám tak, aby to všichni slyšeli:,, Řekl jsem dopředu, že Vás donutím si vybrat červené eso, mohl jste sáhnout kamkoliv v tomto balíčku, ale vy držíte SVOU VLASTNÍ ZVOLENOU KARTU. UKAŽTE JI VŠEM… Děkuju a krásný večer, pane, na kterém to nebude fungovat ;-).“ A jdu pryč.

Takový je plus mínus můj styl coby kouzelníka nebo mentalisty.

Jako mentalista jsem splnil úkol a donutil jej  zachovat se podle mě a v ten moment, kdy jsem uspěl ho v tom nechám, okamžitě se loučím a odcházím.

Štoura v ten moment nemá do koho šťourat a ostatní lidé u stolu si ho pěkně rozeberou sami.

Rozumíš, je to vnucení a protože jsem navíc řekl červené a ne srdcové nebo kárové eso, mám pravdu v obou případech.

A pro dnešek ještě jedna ukázka vnucení, tentokrát předmět – vizitka.

Toto vnucení používám jako mentalista snad úplně nejčastěji ze všech a protože už jsem v něm opravdu ostřílený, jsem schopný takto nutit téměř kohokoliv kdykoliv J.

Základem jsou čtyři libovolné předměty a pak už jen jemná hra psychologie a sugesce ;-).

Video, ve kterém na to můžeš mrknout je sice už z roku 2013, ale princip používám stále a taky jej adaptuji na různé situace a různé lidi ;-).

Když budeš chtít někdy opravdu znát daleko více technik, jak je možno vnucovat (a jsou jich STOVKY), stačí mi někdy třeba poslat mail, že se chceš mentalismu nebo kouzlení a trikům věnovat opravdu do hloubky a já připravím buďto speciální seminář jen pro ty z vás, kteří se budou chtít opravdu posouvat ;-).

Dnes tedy díky za Tvůj čas a teď si zkus být zase mentalista a běž lidem vnucovat! 😉

Bav se!

Jakub Vosáhlo


P.S.: KONEČNĚĚĚ!!!
Už příště Ti pošlu nové promo video mentalistického semináře s kartami!!! Pak bude ke koupi přímo na webu a BUDE
 ČESKY;-), takže budeš-li chtít jít více do hloubky a začít zkoušet opravdu přímo na lidech, budeš mít možnost! 😉