Mentalista! Živě Kouzla, Magie a Triky

Čtenáři, ahoj!
Než se podíváš na dnešní video, mám pro Tebe opět pár důležitých tipů a triků z oboru mentalismu.

Dnes ti totiž lehce vysvětlím základy jedné z dovedností opravdového mentalisty.
A to….

JAK SI SPRÁVNĚ VYBRAT DIVÁKA A JAK SE K NĚMU CHOVAT?

Probereme ale opravdu jen základy, protože je to opravdu veliké téma a to pro kohokoliv, ať už je to mentalista, kouzelník, bavič, klaun, moderátor…
Kdokoliv vystupuje před lidma a vybírá si diváky, by měl znát alespoň základní pravidla.

PODLE JAKÝCH PRAVIDEL SI TEDY
JAKO MENTALISTA VYBÍRÁM DIVÁKA?

1) Vybírám si diváka, který se na měje usmívá, i když se ještě nic neděje.
2) Vybírám si diváka, který je svým vzhledem nějak výrazný (výška, šířka, pleš, háro atd… )
3) Vybírám si diváka, kterému nebude dlouho trvat se dostat ke mě na jeviště (max. z prvních cca tří řad)
4) Pokud je někde větší skupinka lidí u jednoho stolu, beru jednoho z nich.

Těch pravidel, podle kterých jako mentalista nebo kouzelník vybírám diváka, je více, ale všechno postupně, pro dnešek to zcela jistě stačí.

A teď Ti ty body vysvětlím, abys chápal, proč to tak dělám.


ad 1) Člověk, který se v hledišti usmívá, aniž by se cokoliv dělo, bude jednoduše krásnou ,,ozdobou“ i přímo na pódiu. Vždy je pro ostatní diváky lepší se dívat na někoho s úsměvem na tváři než na někoho, kdo se tváří jako pytel špatně usušených hoven.
Snad ti tohle vysvětlení stačí :-).

ad 2) Pokud mám vedle sebe někoho, kdo je extrémně vysoký, malý, široký…., je to pro diváky vždy zajímavá pokoukaná. A navíc, spojíš-li bod 1 a 2, čeká Tě na pódiu spousta srandy, protože člověk, který je výrazný svým vzhledem a ještě se rád usmívá, to je pro mentalistu opravdová výhra a show dostane úplně nový rozměr.

ad 3) Snaž se vždy výběr diváků držet ve velmi úzkém okruhu. Pokud vybíráš někde ze zadu, může se ti rozkecat úplně celé publikum, než člověk vůbec dorazí na pódium a ty tak ztratíš veškerou pozornost.

Jak si vybudovat pozornost diváků a jak s nimi komunikovat systematicky, na to mám ke stažení úplně celý seminář ZDE, kdyby Tě to zajímalo.

ad 4) Pokud vytrhneš jednoho člověka ze skupinky, je téměř jisté, že minimálně všichni jeho přátelé u stolu Tě budou sledovat až do úplného konce. Budou vastně sledovat svého kamaráda nebo kámošku, ale o to tak nějak jde, že? Budeš se mít prostě alespoň o co opřít a budeš mít jistotu, že Tě někdo opravdu vnímá! 😉

Ale jak říkám, je třeba stále pamatovat, že je s lidmi třeba komunikovat podle pravidel a systému, jak jsem zmínil výše! To už je ke studiu pro ty, kteří chtějí být opravdu dobří ;-).

Hezky se teda bav u dnešního videa a pamatuj, že je třeba studovat a učit se, abys něčeho dosáhnul.

Fajn den!
Jakub Vosáhlo
MENTALISMUS, KOUZLA, TRIKY A MAGIE ŽIVĚ